Chwytaki

Chwytaki do podnoszenia przedmiotów

Osoby z niepełnosprawnością ruchową, takie jak osoby starsze, osoby z chorobami kręgosłupa lub po wypadkach, mają trudności ze zginaniem się. To utrudnia im wykonywanie takich czynności jak przenoszenie lub podnoszenie przedmiotu z podłogi. Chwytaki z tej kategorii zostały zaprojektowane, aby pomóc tym osobom. Są to proste narzędzia, które posiadają długi uchwyt z mechanizmem zaciskowym lub magnesami na końcówce.

Chwytaki dla seniorów

Osoby niepełnosprawne lub seniorzy mogą mieć trudności z wykonywaniem czynności, które dla innych są oczywiste, jak na przykład pobieranie napoju z lodówki. Wysokiej klasy uchwyty sprawiają, że życie staje się o wiele łatwiejsze i wygodniejsze. Są one doskonałą opcją dla każdego, kto ma ograniczenia fizyczne. Praktyczny chwytak pozwala na przenoszenie przedmiotów, które znajdują się w pewnej odległości od użytkownika. Użytkownik nie musi się schylać ani korzystać z krzesła, jeśli rzecz, po którą sięga, jest poza zasięgiem. Chwytak jest przedłużeniem ręki. Chwytaki mogą być wykorzystywane nie tylko w zaciszu własnego domu, ale z pewnością świetnie sprawdzają się również na zakupach, w ogrodzie i nie tylko!

Aktywne filtry

Oferowane chwytaki zapewniają ponadprzeciętny komfort podczas korzystania z nich. Dostępne są w wielu różnych wersjach, więc bez problemu można znaleźć coś, co będzie nam odpowiadało. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się modele składane. Wyróżniają się one wyjątkową funkcjonalnością. Ich przechowywanie czy transport nie stanowi żadnego problemu. Zdecydowana większość chwytaków posiada specjalne mocowanie na wózek inwalidzki. Sprawia to, że można je mieć zawsze przy sobie. Specjalnie wyprofilowane szczypce ułatwiają sprawne złapanie przedmiotu. Niektóre z produktów mają wbudowany magnes, który przyciąga lekkie metalowe przedmioty, np. klucze.