Materace Przeciwodleżynowe

Materac przeciw odleżynom profilaktyką dla chorego

Odleżyny to częsty problem osób przykutych do łóżka lub niemogących się poruszać. Mogą być bardzo niebezpieczne i bolesne. Aby im zapobiec, należy stosować odpowiednie maści, masaże i sprzęt medyczny. Jednym z ważnych elementów wyposażenia jest materac przeciwodleżynowy. Materac ten pomaga utrzymać skórę pacjenta w dobrym stanie i zapobiega dalszym powikłaniom. Materace przeciwodleżynowe pomagają zapobiegać odleżynom. Czynią to poprzez rozłożenie nacisku na większą powierzchnię lub regularną zmianę punktów podparcia. Materace przeciwodleżynowe stale stymulują też ruch ciała pacjenta, co jest ważne w zapobieganiu odleżynom. Technologia ciśnienia powietrza zastosowana w materacu przeciwodleżynowym pomaga zapobiegać pogłębianiu się ran. Materac pomaga również poprawić krążenie krwi, działa kojąco i utrzymuje temperaturę ciała pacjenta oraz wilgotność skóry pod kontrolą.

Aktywne filtry

Materace na odleżyny występują w różnych rodzajach. Jedne są profilaktyczne, a inne służą do leczenia. Wszystko zależy od tego, jak poważne są odleżyny. Jeśli dopiero się zaczynają, powinieneś zaopatrzyć się w materac piankowy. Jeśli są bardziej zaawansowane, powinieneś zaopatrzyć się w materac powietrzny z elektrycznym kompresorem. Materac posiada pompę, która steruje przepływem powietrza, dzięki czemu nacisk powierzchniowy na różne części Twojego ciała jest minimalny. Dzięki temu również masuje Twoją skórę.

Jak działają materace odleżynowe?

Odleżyny mogą powstać od zbyt dużego nacisku ciała na materac. Gdy tak się dzieje, zwykle zmieniamy pozycję. Jednak niektórzy ludzie nie mogą tego zrobić, ponieważ nie są wystarczająco silni lub istnieją inne czynniki, które im to uniemożliwiają. Materace na odleżyny wykorzystują technikę, która powoduje ruch materaca, co dla osoby leżącej czuje się jak masaż. Pomaga to poprawić krążenie krwi i zapobiega powstawaniu odleżyn. Kiedy osoba leży przez dłuższy czas, może odczuwać ból w mięśniach i stawach. Specjalistyczny materac, który ma delikatne, pulsujące ruchy, może pomóc w regulacji ciśnienia i napięcia tych bolesnych obszarów. Materace przeciwodleżynowe pomagają również opiekunom, ponieważ są łatwe do czyszczenia i przechowywania, a także nie wymagają tak częstego przemieszczania pacjenta.