Krótka historia firmy:

   Euromedical Poland rozpoczął działalność jako  Polsko-Szwedzkie Centrum Sprzętu Rehabilitacyjnego około 20 lat temu. Zadaniem naszym było wtedy zaprezentowanie na polskim rynku szwedzkiego sprzętu rehabilitacyjnego. Braliśmy udział w Targach, nawiązywaliśmy kontakty z placówkami medycznymi oraz organizacjami pozarządowymi. Organizowaliśmy wizyty studyjne, seminaria, szkolenia i pokazy. Propagowaliśmy zarówno sprzęt jak i szwedzkie doświadczenia dotyczące opieki nad ludźmi starszymi i przewlekle chorymi.

   Nawiązaliśmy współpracę z największym w Gdyni Zakładem Rehabilitacji działającym przy Domu Seniora 'Za Falochronem". W holu tej instytucji zbudowaliśmy Centrum Ekspozycyjne, stanowiące nie tylko miejsce na ekspozycję i sprzedaż  szwedzkiego sprzętu ale również Centralę naszej firmy.

Partnerami projektu były szwedzkie firmy : Etac AB, MerryCare AB, Swereco Rehab AB,

Nordic Activity AB, Joyk AB, RTG AB, Eson Comfort.

Działalność  polsko-szwedzkiego projektu oparta była o szwedzkie fundusze państwowe oraz przedakcesyjną Dotację Unijną.

Obecnie:

   Działamy jako sieć sklepów medycznych w oparciu o umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jako świadczeniodawca  realizujemy refundację NFZ i PCPR.

Nasze sklepy mieszczą sie w następujących lokalizacjach:

81-602 Gdynia ul. Chwarznieńska 136/138

84-240 Reda ul. Gdańska 17

84-100 Puck ul. 1 Maja 9

Nasz sklep internetowy: www.euromedical.pl

Współpracujemy z wypożyczalnią łóżek rehabilitacyjnych i koncentratorów tlenu MediRental   https://medirental.pl/

   Nasza  działalność to zaopatrzenie pacjentów w różnorakie produkty medyczne i rehabilitacyjne. W naszej ofercie znajduje się większość produktów podlegających refundacji takich jak: wózki inwalidzkie, balkoniki, kule, wyroby ortopedyczne, materace i poduszki przeciwodleżynowe, cewniki,  pieluchomajtki Tena, Seni i Hartmann i inne.

   Sprowadzamy sprzęt zarówno od polskich dobrych producentów jak i  kontynuujemy współpracę ze Szwecją sprowadzając produkty, które przyjęły się na polskim rynku. Nasi polscy partnerzy to:  Vermeiren, Ottobock , Thuasne , Reha Fund, Timago, Sigvaris, E-Med-orth, Medical Sport, Tempur, Aston, Halcamp, Kaps oraz wielu innych.

Nasi szwedzcy partnerzy to: Swereco-Group AB, Nordic Activity AB, Joyk AB, Peter Berndtsson AB, Preis-Consulting AB.

W naszej ofercie znajdują się: 

· Wózki inwalidzkie ręczne: standardowe i aktywne oraz wózki elektryczne.

· Krzesła pod prysznic i toaletowe, zawieszane siedziska wannowe, nakładki podwyższające        na toaletę.

· Kule, laski, czwórnogi, chodziki, balkoniki. 

· Łóżka rehabilitacyjne.

· Poduszki rehabilitacyjne.

· Sznurówki, pasy, stabilizatory, kołnierze. 

· Uchwyty do kubków, sztućców, sztućce z ergonomiczną rączką, kubki z dziubkiem. 

   Specjalizujemy się również w zaopatrzeniu stopy przy problemach  z bolesnością, haluksami, obrzękami, płaskostopiem. Wykonujemy wkładki na miarę oraz dobieramy obuwie zdrowotne dla dorosłych i dzieci. Posiadamy największy w Trójmieście wybór obuwia zdrowotnego firm Berkemann, Solidus, Polking, Befado Dr Orto, Axel, Scholl, Dawid

 

   Zapraszamy do współpracy hurtownie, sklepy, szpitale, placówki medyczne i opiekuńcze oraz organizacje pozarządowe. Klientów indywidualnych zapraszamy na zakupy i do realizacji wniosków NFZ w naszych sklepach w Gdyni , Redzie i Pucku oraz poprzez nasz sklep internetowy www.euromedical.pl

Zapraszamy!!!