Lalki Terapeutyczne

Oferujemy specjalistyczną serię lalek rehabilitacyjnych, która wykorzystywana jest do prowadzenia zajęć z dziećmi niepełnosprawnymi umysłowo oraz ruchowo. Lalki są zaprojektowane przez szwedzką lekarkę i mogą być używane do gimnastyki i zabawy fizjoterapeutycznej. Lalki z uwagi na swój specjalistyczny charakter dają dzieciom poczucie ciepła, bezpieczeństwa oraz obecności i kontaktu.

Lalki terapeutyczne są miękkie, ciepłe, kolorowe i przyjazne. Doskonale nadają się do codziennej zabawy oraz do pobudzania kreatywności naszych pociech. Każda z nich różni się innymi kolorami i wyrazem twarzy, co daje nam wrażenie różnych osobowości. Miękkie wypełnienie i przemyślana konstrukcja zabawki wymusza na dziecku naukę prawidłowego jej zakładania - podobnie jak w przypadku niemowląt. Poprzez ten prosty zabieg dziecko uczy się wrażliwości, empatii, delikatności, troski i opieki.

Aktywne filtry

Lalki empatyczne

Nasze maluchy każdego dnia rosną i rozwijają się. Doświadczają nowych rzeczy, które wpływają na ich zmysły i kondycję psycho-ruchową. Dlatego też często zaleca się zakup zabawek, które pomagają im w rozwoju psychicznym i fizycznym. Z tego powodu powstały m.in. lalki empatii (tzw. empathy dolls), które pomagają dziecku rozwijać się społecznie i emocjonalnie.

Lalki terapeutyczne mogą być bardzo pomocne w pracy z dziećmi, które wymagają specjalnej opieki. Wiele maluchów chętniej rozmawia z pacynkami, które znane są również jako lalki empatii, niż z osobą dorosłą. Z tego powodu dobrze jest mieć tego typu lalki w gabinecie doradcy szkolnego, w przedszkolach integracyjnych oraz w poradniach psychologiczno-pedagogicznych. Tego typu lalki mogą być bardzo pomocne dla dzieci, zwłaszcza tych ze spektrum autyzmu, gdyż mogą się do nich przywiązać.